Diyet

Hızlı Kilo Verdiren Meyveler

Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak, birçoğumuzun istediği bir durumdur. Bu durum özellikle fazla kiloları bulunan, yağlanmaları olan insanlar için daha geçerlidir. Özel diyet listeleri, günlük sporlar, yenilen her besinin besin değerlerini çıkartmak derken durum gitgide zorlaşır. Özellikle meyveler konusunda insanın kafası bir hayli şaşırır.

Çünkü kilo vermek için uzak durulması gereken yemek ve içecekler belliyken, meyveler konusunda birçok kafadan ses çıkar. Meyvelerin kilo verme konusunda bu kadar önemli olmasının sebebi, ara öğünlerde meyve tüketilmesi gerektiğindendir. Durum böyle olunca kimse özenle uyguladığı diyeti yanlış meyve yiyerek olumsuz etkilemek istemez. Peki, Hızlı Kilo Verdiren Meyveler nelerdir? gelin beraber inceleyelim.

Hızlı Kilo Verdiren Meyve Listesi

Ananas: Muhteşem sarı rengiyle ve olağan olağanüstü tadıyla meşhur olan ananas, sizin hızlı kilo verdiren meyveler arasinda basi ceker ve oldukça fayda sağlar. Çünkü ananasın kalorisi oldukça düşüktür ve büyük bir kısmı sudan oluşur. Ananas hem zayıflamanıza yardımcı olurken hem de A vitamini, B vitamini ve C vitamini ihtiyacınızı da karşılar. Ayrıca ananas tükettiğiniz zaman yavaş metabolizma hızınızı düzelterek yine zayıflamanıza destek olacaktır. Yağ yakımını da destekleyen ananası zayıflamak istiyorsanız mutlaka tüketin.

Domates: Şu an bu yazıyı okurken çoğunuz domates meyve değil sebze deseniz bile domates bir meyvedir. Domates içeriğinde ki lifli yapı sayesinde vücutta su tutma miktarını azaltır. Yani vücudunuzda ödem oranını azaltır. Böylece fazla kiloya sebep olan ödemlerinizden kurtulmuş olursunuz. Sabaları ve salatalarınızda domates kullanarak zayıflama hızınızı yükseltebilirsiniz.

Ahududu: Belki de çoğunuz ahududunun zayıflatma etkisini bilmiyorsunuz. Fakat ahududu zayıflamanıza oldukça fayda eder. Bununla kalmayıp zayıflamaya çalıştığınız dönemde kansızlık sorunu ortaya çıkarsa bu sorunu ortadan kaldırır.

İlgili Makaleler

Elma: Yaz, kış demeden birçoğumuzun tükettiği elmanın içeriği oldukça liflidir. Lifli besinler sizi daha tok tutmaya yarar. Böylelikle sürekli acıkma, bir şeyler yeme isteğini giderir. Özellikle iştahı bol bir insansanız ve devamlı bir şeyler yemeyi istiyorsanız 1 adet elma çok işinize yarayacaktır. Ayrıca elma metabolizmayı da hızlandırır.

Portakal: Aslında portakal oldukça riskli bir meyve. Çünkü içeriğinde fazlasıyla şeker var. Fakat dozunda tükettiğiniz zaman içinde ki posa miktarı ile sizi oldukça tok tutar. Açlık hissinizi giderip başa şeyler yemenizin önüne geçer.

Muz: Şu an bunu okurken birçoğunuz muz nasıl zayıflatabilir aksine kilo aldırır diyorsanız yanlış biliyorsunuz. Kalorisi yüksek olan bu meyve sadece 1 adet tüketmeniz sonucu sizi diğer tok tutan meyvelere nazaran ciddi anlamda tok tutar. Muz yedikten sonra başka bir meyve ya da başka bir şey yeme isteğiniz olmaz. Ayrıca spordan sonra tüketeceğiniz bir muz kas gelişimini de destekler.

Kavun: Yaz mevsiminin muhteşem kokulu meyvesi. Tadı ile insanı adeta büyülen, kavun içinde bolca posa bulundurur. Bu da sizin tok kalmanıza yardım eder. Ayrıca kavunun kalorisi bile çok değil.

Zayıflatan Meyvelerin Kalori Miktarları

1 adet yani tahminen 80 gram ananasın içinde 40 kalori bulunmakta. 1 adet orta boy bir domates sadece 20 kalori. Yarım su bardağı ahududu sadece 42 kalori. 1 adet orta boy bir elmanın kalorisi sadece 52 kalori. 1 adet orta boy bir portakal 101 kalori. Küçük boy portakal ise 46 kalori. Bir adet orta boy bir muzda bulunan kalori miktarı 151 kalori.

Orta dilimli bir kavunun kalori miktarı 76 kalori. Bu meyveleri tüketirken bilinçli tüketin. Yani eğer meyve tüketimi sonrası tekrar bir şeyler yeme isteğiniz geliyorsa sizi tok tutacak meyve yiyin. Mesela muzun kalorisi fazla yemem dersiniz fakat yediğiniz meyve ardından tekrar bir şey yeme isteği gelir.

Dayanamayıp yediğiniz zaman 1 adet muzdan daha çok kalori alırsınız. Bilinçli tükettiğiniz zaman bu meyvelerin hepsi zayıflamanıza oldukça fayda sağlar.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu